top of page

BEN KİMİM?

20220407_131829.jpg

Dr. EBRU ALTINOĞLU

Yüksek lisansımı Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde,  doktoramı ise Amerika’da, Michigan Üniversitesi (Ann Arbor) Siyaset Bilimi Bölümü’nde tamamladım.  

1997 yılında öğretim asistanı olarak başlayan akademik yaşamım boyunca, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde Siyaset Bilimi ve Araştırma Yöntemleri alanlarında dersler verdim, yüksek lisans ve doktora tezleri yönettim ve birçok öğrencinin tez komitesinde yer aldım.

2017 yılında akademik yaşamıma bireysel çalışmalarla devam etme kararı aldım ve İngiltere’de faaliyet yapan bir şirket aracılığıyla tez koçluğuna başladım. Bugüne kadar İngiltere’de öğrenim gören çok sayıda öğrencinin, sosyal bilimlerin farklı alanlarındaki lisans, yüksek lisans ve doktora tezlerine koçluk ve danışmanlık yaptım. Bugün ise aynı hizmeti ulusal ve uluslararası platformda bireysel olarak sunuyorum. 

 

Bir tez koçu olarak amacım, akademik danışmanlığı ve öğrenci koçluğunu bir potada birleştirerek, tez yazma sürecini yönetmekte zorlandığını hisseden ancak kendi tezinin yazarı olmakta ısrar eden ve bu süreci akademik yazma becerilerini geliştirmiş olarak  tamamlamak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerine rehberlik yapmak. 

Çapa 1

DİPLOMA VE SERTİFİKALARIM

DOKTORA

Tarama_20220331.png

YÜKSEK LİSANS

MA.png

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Tarama_20220323 (3).png
Diploma
bottom of page